Komitet Honorowy Międzyszkolnej Ligi Szachowej

Przewodniczący Komitetu Honorowego

Jacek Rutkowski

Prezes Zarządu Komplementariusza Komandytariusz Mat-Bud Spółka z o.o. Sp. K z siedzibą w Rozgartach

Od najmłodszych lat jestem aktywnym działaczem młodzieżowym, m.in. Przewodniczący Zarządu Uczelnianego, a także Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Młodzieży. W 1987r. uzyskałem tytuł najlepszego studenta wśród szkół wyższych w kraju. Jestem członkiem Pomorsko-Kujawskiej Izby Budownictwa, Izby Przemysłowo-Handlowej Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Business Centre Club. Zostałem odznaczony Medalem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w uznaniu zasług na rzecz Województwa Kujawsko-Pomorskiego i jego mieszkańców. W roku 2017 otrzymałem tytuł Biznesmena Roku, a w roku 2018 Strażackiego Oskara - Floriana i Osobowości Roku Gazety Pomorskiej. Z racji zainteresowań od najmłodszych lat religią i historią, czerpię wzory z wybitnych osobistości związanych z religiami świata, podbojami, a także tradycyjną kulturą grecką. Z polskich bohaterów, najbliższa jest mi postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Jego życiorys, styl działania, charyzma zawsze mi imponowały i niezmiennie jest on dla mnie najbardziej inspirujący.

Członkowie Komitetu Honorowego

Katarzyna Chlebowska

Prezes Eximo Project Sp. z o.o.

Eximo Project specjalizuje się w integracji systemów informatycznych oraz projektowaniu infrastruktury sieciowej. Spółka oferuje rozwiązania tworzone w oparciu o najwyższe standardy obowiązujące na rynku nowych technologii. Firma prowadzi działalność outsourcingową i konsultingową obejmującą kompleksowy nadzór informatyczny i audyty bezpieczeństwa systemów IT.
Spółka świadczy usługę wsparcia technicznego Service Desk dla przedsiębiorstw. Dzięki nowoczesnemu Call Center opartemu na założeniach metodologii ITIL realizuje codzienne zgłoszenia z 1, 2 linii wsparcia technicznego użytkowników.

Marek Marszałek

Dyrektor Rejonu Dystrybucji Bydgoszcz Enea Operator

Marek Marszałek dyrektor Rejonu Dystrybucji Bydgoszcz i Nakło. Z Grupą Enea związany jest od 1993 roku. Ukończył Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy na Wydziale Telekomunikacji i Elektrotechniki, oraz podyplomowe studia menadżerskie w bydgoskiej Wyższej Szkole Gospodarki. Interesuje się nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi w życiu i przemyśle, zagrożeniami ekologicznymi w przyrodzie oraz zagadnieniami związanymi z elektroenergetyką i historią II wojny światowej.

Paweł Fajdek

Polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem, trzykrotny Mistrz Świata!

Najmłodszy w historii złoty medalista mistrzostw świata w rzucie młotem. Wychowany w Żarowie. Międzynarodową karierę rozpoczynał od zajęcia czwartej pozycji podczas mistrzostw świata juniorów w Bydgoszczy (2008r.). W 2009 zajął 8. miejsce podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Kownie, a dwa lata później zdobył złoto tych zawodów. W 2011 został złotym medalistą uniwersjady (sukces ten powtórzył w 2013, 2015 i 2017). We wczesnej młodości grał w szachy.

Czesław Mozil

Polski piosenkarz, kompozytor, akordeonista, a także osobowość telewizyjna

Jest liderem polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. 7 kwietnia 2008 wydał w Polsce debiutancki album zespołu Czesław Śpiewa pt. Debiut. Współzałożyciel i były członek formacji Tesco Value. W młodości grywał w szachy i jak mówi, w amatorskich partiach radził sobie doskonale.

Andrzej Supron

Mistrz Świata i Europy oraz Wicemistrz olimpjiski w Zapasach

Złoty medalista na młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Huskvarnie w 1970 roku Wicemistrz olimpijski w stylu klasycznym (1980 − kategoria 68 kg) 6 - krotny medalista MŚ (złoty − 1979, srebrny − 1975, 1978, 1982 i 1983, brązowy − 1974) 7 - krotny medalista ME (złoty − 1975 i 1982, srebrny − 1974 i 1983, brązowy − 1972, 1979 i 1981) Jest trenerem i sędzią zapaśniczym, amatorsko gra także w szachy!

Maciej Puto

Dyrektor Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

Menedżer kultury. Od września 2015 jest dyrektorem Filharmonii Pomorskiej. Dyplom magistra sztuki uzyskał na Wydziale Wokalno-Aktorskim bydgoskiej Akademii Muzycznej. Ukończył również Podyplomowe Studia Administracji i Zarządzania w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Studia Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Był rzecznikiem prasowym Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Kierował biurem promocji w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu i Działem Informacji w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. W 1997 w TVP Bydgoszcz prowadził autorski program pt. „Koncerty pod batutą”. Współpracował z Rozgłośnią Polskiego Radia PiK, był członkiem Rady Programowej Bydgoskiego Oddziału Telewizji Polskiej S.A. Od 2006 kształci studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w zakresie marketingu kultury i prowadzenia koncertów. Do 2011 prowadził działalność gospodarczą, świadcząc m.in. usługi w zakresie produkcji koncertów i imprez artystycznych. Od 2011 do 2015 był dyrektorem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Sukcesywnie unowocześniał kierunki działania tej instytucji, dbając o rozwój głównego nurtu kultury i promocji kultury wysokiej. Doprowadził do kompleksowego remontu i rozbudowy siedziby KPCK.

Bartosz Preder

współwłaściciel firmy Pro-Serwis s.c.

Zajmujemy się optymalizacją procesów drukowania w firmie, monitorowaniem oraz obniżaniem kosztu druku. W ramach usługi PROclick firma PRO-SERWIS S.C. wynajmuje i serwisuje urządzenia drukujące w systemie rozliczania za wykonane wydruki.

Alicja Rączka

Dyrektor Kina Helios

Mariusz Kałużny

Dyrektor Generalny Centralnego Ośrodka Sportu

Absolwent politologii na Wydziale Politologii i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz absolwent studiów podyplomowych Master Business Administration na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Pasjonat sportu i historii Polski.

Magdalena Popielewska

Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy

Jestem marzycielem, bo jeżeli człowiek potrafi o czymś marzyć, potrafi tego także dokonać. Oprócz tego wiem, żeby osiągnąć sukces to trzeba kochać, to co się robi, więc marzę i kocham to, co robię. Należę do tych osób, które poniedziałkową, poranną kawę piją dla przyjemności, a nie z konieczności.

Ewa Kozanecka

Poseł na Sejm RP

Urodziłam się we Wrześni, z Bydgoszczą i regionem związana jestem od ponad 20 lat. Ukończyłam studia wyższe na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego o specjalności administracja samorządowa. Z zawodu jestem ekonomistą. W 1997 roku rozpoczęłam pracę w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. Od 1998 r. pracuję w spółce komunalnej Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy. Od 2010 r. do 2015 roku była przewodniczącą organizacji związkowej NSZZ ``Solidarność`` przy Miejskich Wodociągach i Kanalizacji. Od 2010 roku jestem przewodniczącą Rady Pracownikow w tej spółce. W kadencji 2010 -2014 pełniłam funkcję sekretarza oraz członka Zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ ``Solidarność``. Od 2012 r. należę do partii Prawo i Sprawiedliwość. W 2014 r. wybrana zostałam do Rady Miasta Bydgoszczy na kadencję 2014 - 2018. Pracując w Radzie Miasta byłam zastępcą przewodniczącego komisji polityki zdrowotnej, członkiem komisji rodziny i polityki społecznej, członkiem komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz Komisji Samorządności i Statutowo Organizacyjnej. Od 2015 roku Poseł na Sejm RP. Pracuję w trzech komisjach sejmowych: Polityki Społecznej i Rodziny, Kontroli Państwowej i Komisji Energii i Skarbu Państwa oraz w Podkomisji ds. Rynku Pracy. W zasięgu mojego działania są sprawy społeczne, pracownicze, spółek skarbu państwa, działalności instytucji kontrolnych. Te kwestie są mi szczególnie bliskie ze względu na to, że wcześniej przez wiele lat byłam związana z działalnością społeczną, związkową i samorządową.

Tomasz Lenz

Poseł na Sejm RP

Toruński poseł, przedsiębiorca, społecznik. Po służbie w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii ukończył historię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. W trakcie studiów działał w samorządzie studenckim Radiu Sfera. Jako aktor amator grał w teatrze uczelnianym ``Maja`` a później na deskach Baja Pomorskiego. Od zawsze jego pasją jest sport. Uprawiał lekką atletykę, grałw koszykówkę w toruńskim klubie ``Gryf``. Kinicuje i wspiera sport, często można go spotkać na toruńskich arenach, w szczególności na meczach Twardych Pierników ora na Motoarenie. Działalność społeczną rozpoczął w roku 1990, angażując się w kampanię prezydencką pierwszego niekomunistycznego premiera Tadeusza Mazowieckiego. Tam pierwsze szlify zdobywał pod kierunkiem Janiny Ochojskiej, ówczesnej szefowej sztabu wyborczego w Toruniu. Od 2005 roku pełni nieprzerwanie funkcję Posła na Sejm RP wybieranego w okręgu toruńsko-włocławskim. Od 2006 roku jest Przewodniczącym Regionu Kujawsko-Pomorskiej Platformy Obywatelskiej RP. W Parlamencie na przestrzeni kolejnych kadencji pracował w Komisjach Gospodarki, Rozwoju Przedsiębiorczości, Spraw Zagranicznych oraz Sportu i Turystyki. Przyczynił się do powstania Mostu im. gen. Elżbiety Zawadzkiej, Centrum Jordanki, Areny przy ul. Bema czy zbudowania dojazdu do autostrady w ciągu Szkosy Lubickiej. Jest ojcem czwórki dzieci.

Piotr Król

Poseł na Sejm RP

Urodziłem się w 1974 roku, jestem rodowitym bydgoszczaninem. Ukończyłem studia licencjackie z administracji oraz magisterskie z politologii na WSP w Bydgoszczy (obecnie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego). Ponadto ukończyłem Podyplomowe Studia Menedżerskie w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy oraz studia doktoranckie z ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Od początku swojej działalności politycznej jestem związany ze środowiskiem braci Kaczyńskich. W wieku 18 lat zapisałem się do Porozumienia Centrum, w którym pełniłem funkcję członka Zarządu Wojewódzkiego i wiceprezesa młodzieżówki na szczeblu krajowym. W okresie studenckim reaktywowałem Niezależne Zrzeszenie Studentów na dwóch bydgoskich uczelniach. Jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości od początku istnienia partii. Od 1995 roku pracowałem w Urzędzie Miasta Bydgoszczy w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. W latach 1998-2014 byłem nieprzerwanie radnym Rady Miasta Bydgoszczy. W czasie pracy w radzie byłem dwukrotnie przewodniczącym Komisji Rewizyjnej (2006-2014) i szefem Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w latach 2010-2014. W 2000 roku rozpocząłem pracę w Poczcie Polskiej. Przez ponad sześć lat byłem dyrektorem Oddziału Regionalnego Centrum Logistyki w Bydgoszczy. Jestem wykładowcą akademickim, przygotowuję rozprawę doktorską oraz wykładam w Katedrze Logistyki. W 2014 roku, po wyborze Kosmy Złotowskiego do Parlamentu Europejskiego, zostałem posłem na Sejm RP VII kadencji. Po wyborach parlamentarnych w 2015 roku zostałem posłem VIII kadencji.

Adam Bujny

Konsultant biznesowy w firmie LC Logistic & Consulting

Od 25 lat jestem przedsiębiorcą - właścicielem Firmy LC Logistic&Consulting-doradztwo ekonomiczne i pośrednictwo handlowe, gdzie oferujemy kosze prezentowe Bogactwo Regionalne Kujaw oraz właścicielem Wydawnictwa 13 Znak Zodiaku. Współprowadzę również Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz Bydgoską Wytwórnię Mydła. Przez wiele lat świadczyłem usługi jako menager (również w branży gastronomicznej i muzycznej), PRowiec (spec.employer branding), szkoleniowiec i rekruter pracujący dla liderów polskiego biznesu oraz firm zagranicznych. Z zamiłowania jestem księgarzem, mydlarzem oraz kolekcjonerem komiksów. Zarządzałem dużą siecią sklepów mięsnych, pełniłem też stanowiska dyrektora oddziału polskiego i litewskiego firmy importującej granit oraz firmy doradztwa personalnego. Jestem marzycielem nocami piszącym wiersze oraz artykuły, które czasem ukazują się w druku, fotografem amatorem i wizjonerem stąpający po ziemi z jednym skrzydłem. Bywam wolonatriuszem i działaczem społecznym bez wzajemności zakochanym w Bydgoszczy oraz aktywnym pasjonatem ulicy Długiej, zgłębiającym zagadnienia Town Centre Management. Podobno dobry ze mnie KOwiec, czyli specjalista od eventów i zapewniania rozrywki najmłodszym, czasem też najstarszym. Przez wiele lat organizowałem w Bydgoszczy Dzień Świętego Patryka - pod patronatem Konsula oraz Ambasadora Irlandii. Połamane żebra i wielogodzinne treningi karate, pokazały mi, że nie ma rzeczy niemożliwych. Występy w telewizji traktuję jako walkę ze swoimi słabościami, a słabości też mam wiele.

ks. Paweł Nowogórski

Dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku

Laureat statuetki Toruńskiego Anioła. Młodzi ludzie z Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku zajmują się wolontariatem. Form, w jakich się udzielają, jest wiele. Pomagają przyjezdnym, którzy nie znają regionu. Oprowadzają po muzeach, pokazują, opowiadają. Pracują także na rzecz swoich mieszkańców. W kinie organizują maratony filmowe, w teatrze przygotowują spektakle. Organizują rozgrywki sportowe. Widać ich na piknikach rodzinnych. Zewsząd słychać, że młodzież współczesna jest zepsuta, nic niewarta. Ja mam zgoła inne doświadczenia. Na każdym kroku widzę ich szczere zaangażowanie. Chcą się spotykać, udzielać. Dawać komuś swój czas. Wspierać tych, którzy tego potrzebują. Oni tworzą to niepowtarzalne dzieło. Jestem tą postawą zbudowany. Ich bezinteresownością.

X