Wirtualna Międzyszkolna Liga Szachowa

Enea Operator Wirtualna Międzyszkolna Liga Szachowa

Liga składa się z 8 turniejów rozgrywanych w soboty (pierwszy wyjątkowo we wtorek) w godzinach 15.00 – 17.00

Terminy rozgrywek:
14.04 – wtorek
18.04 – sobota
25.04 – sobota
02.05 – sobota
09.05 – sobota
16.05 – sobota
23.05 – sobota
30.05 – sobota

Pierwszych 30 osób w klasyfikacji generalnej w każdej grupie otrzyma na koniec specjalne, autorskie, pamiątkowe, niepowtarzalne medale, które zostaną wręczone na najbliższym stacjonarnym turnieju MLS. W przypadku osób, które nie będą w stanie przyjechać postaramy się je przesłać.

Do ligi może przyłączyć się każdy junior, nawet ten który wcześniej nie brał udziału w Enea Operator Międzyszkolnej Lidze Szachowej, także z innych województw.

Zawody odbywać się będą, podobnie jsk w przypadku Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej, w dwóch grupach:

Grupa A dla zawodników od IV kategorii
Grupa B dla debiutantów i z najniższą V kategorią (wyjątek stanowią zawodnicy uczestniczący w Międzyszkolnej Lidze Szachowej – wówczas ich ranking może być brany pod uwagę na dzień 1 września 2019)

Turniej rozpoczyna się o godzinie 15.00 a kończy o 17.00.
Zwycięstwo – 2 pkt, remis 1pkt, porażka 0pkt
Tempo gry: 7 min na zawodnika.

Turniej przeznaczony jest wyłącznie dla juniorów w wieku do 20 lat.
Aby wziąć w nim udział należy założyć darmowe konto na platformie https://lichess.org a następnie zapisać się do odpowiedniego klubu:

Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa – Grupa A https://lichess.org/team/enea-operator-miedzyszkolna-liga-szachowa-grupa-a

lub

Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa – Grupa B https://lichess.org/team/enea-operator-miedzyszkolna-liga-szachowa-grupa-b

Podczas zapisywania się do klubu należy podać swoje prawdziwe imię i nazwisko oraz szkołę. Brak tych danych eleminuje z możliwości gry w lidze.

Prośba o przyłączenie do klubu wymaga akceptacji ze strony organizatora.

Osoby posiadające niższą kategorię a chcące zwiększać swoje umiejętności zachęcamy do grania w Grupie A. Osoby nieuprawnione do Grupy B (posiadające wyższą kategorię niż V lub IV kobiecą) nie będą klasyfikowane i zostaną usunięte z klubu bez możliwości gry w kolejnych turniejach w tej grupie.

Uwaga!!! Partie będą analizowane przez naszych sędziów MLS pod kątem ewentualnego wspomagania się silnikami szachowymi. Sędzią głównym jest Mikołaj Włoch.

Uwaga!!!

Rodziców prosimy o zrobienie zdjęcia dziecka w trakcie turnieju i przysłanie po jednej sztuce na adres zdjecia@edukacjaprzezszachy.pl. Zdjęcia te będziemy umieszczać w naszych relacjach a także w publikacjach naszych patronów medialnych. Przesłane zdjęcia oznaczają zgodę na wykorzystanie wizerunku.

Sponsorzy:
Enea Operator, Solareon Polska, Mat-Bud Materiały Budowlane, JetWorld tusze i tonery do drukarek, Fundacja Jacka Rutkowskiego „Pomagajmy razem”, Solbet, Dartom s.c., Sklep szachowy Caissa, Poligrafia Szczodrak

Patronaty:
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Powiat Toruński, Powiat Bydgoski, Polski Związek Szachowy, Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy, Posłowie na Sejm: Ewa Kozanecka, Tomasz Lenz i Piotr Król

Partnerzy i mecenasi:
Filharmonia Pomorska, Kino Helios, Teatr Polski, Centrum Zabaw Rodzinnych „Family Park”, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Bydgoszczdladzieci.pl

Patronaty medialne:
Gazeta Pomorska, Express Bydgoski, Tygodnik Bydgoski, TVP3 Bydgoszcz, Polskie Radio PIK

X